VEPA programmi ülesehitus

VEPA Käitumisoskuste Mängu viib Eestis ellu Tervise Arengu Instituut (TAI) Euroopa Sotsiaalfondi finatseerimisel ja Siseministeeriumi toel. TAI korraldab VEPA metoodika koolitust, annab välja koolitusmaterjale ja viib läbi hindamistegevust. Programmi kestus on 1,5 õppeaastat.

VEPA programmiga liitumisel sõlmitakse partnerlusleping kooli ja TAI vahel. Õpetajad on oodatud kolmepäevasele (24 ak tundi) VEPA metoodika koolitusele, mis on hajutatud õppeaasta peale. Koolituspäevade vahel praktiseerib õpetaja omandatud töövõtteid oma tundides. VEPA metoodika omandamisel on õpetajale toeks VEPA mentor. Suve lõpus on kõigil VEPA metoodikat rakendanud õpetajatel võimalik osa võtta VEPA kogemuspäevast.

Kooli juhtkonna esindajad on oodatud ühepäevasele koolituspäevale (8 ak tundi), mis aitab neil integreerida VEPA põhimõtteid oma kooli konteksti. Kogu perioodi vältel on koolijuhtkonnal võimalik saada tagasisidet VEPA rakendamise kohta VEPA mentori käest. Kõikide küsimuste korral on koolile abiks VEPA tiim

Kui sul on soovi tutvuda täpsemalt, mida VEPA koolitus endast kujutab, siis tasub võtta meiega ühendust.

Arvan, et ilma selle mentorisüsteemita ei oleks see meetod Eestis nii edukas. See tõenäoliselt on uudne, et koolitusele järgneb kohe mentori külaskäik, aga ilma selleta see ei oleks nii edukas olnud.
koolijuhtkonna liige, 2018
Alati, kui keegi võõras on sul klassis, siis sa ju kohe mõtled, et tuleb sind vaatama, lähed kohe krampi. Aga tegelikult ju ei tule. Mentor vaatabki rohkem klassi ja klassi dünaamikat. No loomulikult vaatab su elemente ja aitab, aga väga-väga toetav oli. Mina sain küll palju toetust.
VEPA õpetaja, 2018
Superkoolitajad! Üle pika aja koolitus, mis polnud „linnukese” pärast tehtud.
VEPA õpetaja, 2018
Koolitus oli väga vajalik, sest pelgalt õppematerjalist ei piisa, vaja on reaalselt praktikas juhendaja käe all läbi proovida.
VEPA õpetaja, 2018
Olen oma mentoriga väga rahul, kuna kõik mind vaevanud küsimused ja probleemid said suurepäraselt lahendatud.
VEPA õpetaja, 2018
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru