Programmi tõenduspõhised alused

VEPA Käitumisoskuste Mängu esialgne versioon ehk Good Behavior Game (GBG) on väljatöödetud USA-s 1960. aastate lõpus Kansase ülikoolis teadlaste ja kooli õpetaja Muriel Saundersi koostöös. Eestis rakendatav programmi versioon ehk VEPA on täiendatud PAXISe Instituudi (USA) poolt. 

PAX Good Behavior Game versioonis sisalduvad lisaks originaalmängule mitmed erinevad tõenduspõhised märguanded ja töövahendid. Metoodika  eesmärgiks on arendada lapse sotsiaalseid pädevusi ja võimet kontrollida oma käitumist ning reaktsioone.

GBG on kasutusele võetud mitmes riigis üle maailma ja on tuntud kui tõhus tõenduspõhine ennetusprogramm, mille tulemuslikkust tõestavad ka arvukad uuringud ja artiklid. Näiteks on tõestatud, et VEPA aitab ennetada sõltuvuste tekkimist, maandab riske agressiivseks käitumiseks ja psüühiliste häirete tekkeks. Pikemas perspektiivis omab VEPA positiivset mõju inimese heaolule tervikuna. 

Eestis läbiviidud VEPA Käitumisoskuste Mängu mõju-uuringu käigus on leitud, et VEPA annab eriti häid tulemusi just nende laste puhul, kes kuuluvad riskigruppi. 

PAX GBG versiooni rajaja dr Dennis Embry peab VEPA-t „hea käitumise vaksiiniks”. See tähendab, et VEPA programmi rakendamisel omandatud oskused arenevad edasi ja püsivad ka täiskasvanueas. 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru