Uudised

Artiklid

VEPA jõulukaartide konkursi tulemused

19/12/2019
Meie teise jõulukaartide konkursi tulemused on siin! 🎊 Esimeste klasside tööde seas tunnustati parimaks tööks Brita Irene Hiiesalu (Audentese erakool, õp. Kairi Antson) jõulukaarti. Žürii tõi välja, et VEPA ja jõulude temaatika on...

VEPA õpetaja Annika Tõnurist sai Aasta Klassiõpetajaks!

08/10/2019
 Palju õnne, rõõmu ja särasilmseid õpilasi terve VEPA tiimist! Selgusid tänavused aasta õpetajad

Aeg on investeerida tõenduspõhisesse ennetusse

05/09/2019
Tervise Arengu Instituudi nooremteadur Karin Streimann kirjutab oma arvamusartiklis, miks tasub investeerida tõenduspõhisesse ennetusse ja kas on üldse eetiline toetada programme, mille meetmete tõhusust  ei ole teaduslikult uuritud ja...

Ekspert laste vaimsest tervisest: probleemide lahendamise asemel suletakse silmad

25/07/2019
Rahvuse ja kultuuri tugevus ning säilimine sõltub sellest, kui hästi või kehvasti läheb lastel. Viimasel ajal meedias laia kajastust leidnud artiklid on viidanud vägivallale ja vaimse tervise probleemidele koolilaste elus. Kas sellised mured on...

Mentorlus tagab eduka õppimise

17/05/2019
PAXIS-e Instituudi rahvusvaheline lektor Jeanette Puskas selgitab Õpetajate Lehe artiklis, miks mentorlus aitab ennetada õpetajate läbipõlemist ja millist kasu saavad õpilased, kui nende õpetajal on olemas hea mentor.

Õpetaja ei tohi olla nagu Kim Jong Un

29/01/2018
Annika Tõnurist räägib õpetajate õigustest ja heast koolikultuurist, sh VEPA metoodikast.

Õpetaja suupillimäng aitab lapsel uimastitest ja alkoholist hoiduda

17/01/2018
Artiklis kirjeldatakse üht VEPA klassitundi, selle võlu ja lihtsust ning seost pikaajalise ennetusega, sh alkoholi- ja uimastiennetusega. Loe lähemalt Eesti Ekspressi artiklist.

Alustas neljas lend ennetusprogrammi VEPA õpetajaid

15/11/2017
Tänavu alustas tööd juba neljas lend maailma üheks paremaks ennetusprogrammiks hinnatud VEPA Käitumisoskuste Mängu õpetajaid. Loe lähemalt Õpetajate Lehe artiklist.

Universaalsus ennetuses – teooriast tegudeni, „Imeliste aastate“ ja VEPA näitel

01/11/2017
VEPA metoodikat tutvustati Tervise Arengu Instituudi korraldatud konverentsil „Alkoholikonverents 2017: Noortele suunatud ennetus – mida teha ja mida mitte”.

VEPA oktoobri uudised

01/10/2017
VEPA tiimi reis Ameerikasse, nipid taimeri kasutamiseks ja esimene VEPA õpetajate refleksioonipäev, loe rohkem VEPA oktoobri uudiskirjast.

VEPA septembri uudised

01/09/2017
VEPA mõju-uuringu kohta on avaldatud artikkel, nipinurgas soovitusi visiooni jaoks, loe rohkem VEPA septembri uudiskirjast.

Lihtsad soovitused, mis aitavad saavutada positiivseid muutusi lapse käitumises

04/08/2017
Karin Streimann annab soovitusi lapsevanematele, kuidas positiivselt käitumist suunata. Artiklis kirjeldatud tehnikad põhinevad VEPA metoodikal.

Uudiskirjad

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru