Uudised

Meil on rõõm jagada uudist, et USA Laste Heaolu Liiga (Child Welfare League of America, CWLA) valis Dennis D. Embry 100 inimeste hulka, kes viimase 100 aasta jooksul avaldasid olulist mõju laste heaolu arendamisele.
Dr. Dennis D. Embry on PAXIS Institute asutaja ja juht ning PAX Good Behavior Game looja, millest kasvas välja VEPA Käitumisoskuste Mäng.
Oleme rõõmsad ja uhked, et Dr. Embry töö pälvis nii kõrge tunnustuse ja et saame jätkuvalt teha koostööd sellise silmapaistva ja karismaatilise teadlasega.

#veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

2 nädalat tagasi

VEPA Käitumisoskuste Mäng

Esimesed koolipäevad peale vaheaega on nii rasked! Kohe tuleb teha midagi, mis tõstaks tuju, näiteks mõnda ägedat vigurit.

TRIKIGA JÕULUVÕIMLEMINE
Kas mäletate veel meie viimast vigurit enne vaheaega? Iga sõna tähendas teatud liigutust, nt:
❄️ lumehelbeke = käed-jalad harku
⛄️ lumememm = käed külge ja pööre
🎅 päkapikk = kaks sammu kükitades
🥨 piparkook = patsutada kõhtu

Aga nüüd tuleb väike trikk! Kujutage ette, et kõik on jõuluvaheajal meelest läinud... Seetõttu nimetab õpetaja ühte liigutust, teeb aga hoopis midagi teistsugust. Lapsed peavad jälgima aga suuliseid juhiseid!
Näiteks õpetaja ütleb "Lumehelbeke!", aga ise patsutab kõhtu või kükitab.
😀 Oi-oi, kes suudab nüüd võimelda selliste juhiste järgi?

⏱ Aeg: 1 minut

👉 "Memme vigurid" on väiksed preemiad, mida lapsed saavad siis, kui nad näitavad VEPA käitumist, pingutavad õppimisel või kui nad vajavad väikest pausi koolipäeva sees. Need toovad vaheldust tundi, aitavad õpilastel ümber lülituda ja uuesti keskenduda tegevusele.

👉 Reedeti me paneme üles värsked vigurid, et te saaksite üllatada oma õpilasi uute viguritega. Kõiki "memme vigureid" leiate häštägi #vigurlik_reede või #vigurlikreede alt.

#vigurlik_reede #vigurlikreede #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis
Vaata Facebookis

Homme on viimane koolipäev enne vaheaega, seetõttu tuleb meie ❄️🌨❄️ #vigurlik_reede ❄️🌨❄️ juba neljapäeval. Siis kindlasti jõuate veel vigurdada!

JÕULUVÕIMLEMINE
Lepige lastega kokku mitu lõbusat liigutust, näiteks:
❄️ lumehelbeke = käed-jalad harku
⛄️ lumememm = käed külge ja pööre enda ümber
🎅 päkapikk = kaks sammu kükitades
🥨 piparkook = kõhu patsutamine
Korrake koos lastega paar korda, et liigutused jääksid meelde!

Ja nüüd tuleb võimlemine! Õpetaja nimetab sõnu (või näitab hoopis pilte) ja lapsed teevad vastavaid liigutusi.
Muidugi võib õpetaja ka kaasa teha!
Ja läks: "🥨🥨❄️⛄️🎅⛄️❄️❄️🎅⛄️🥨❄️!"

👉 "Memme vigurid" on väiksed preemiad, mida lapsed saavad siis, kui nad näitavad VEPA käitumist, pingutavad õppimisel või kui nad vajavad väikest pausi koolipäeva sees. Need toovad vaheldust tundi, aitavad õpilastel ümber lülituda ja uuesti keskenduda tegevusele.
👉 Kõiki "memme vigureid" leiate häštägi #vigurlik_reede või #vigurlikreede alt.

#vigurlik_reede #vigurlikreede #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

VEPA jõulukaartide konkursi tulemused

Oleme rõõmsad ja õnnelikud, et VEPA jõulukaartide konkurss õnnestus täiega ja kuulutame välja selle tulemused.
Vaatamata distantsõppele, kroonilisele ajapuudusele ja pidevatele muutustele on konkursist osa võtnud 50 klassi üle Eesti. Meie jaoks on väga rõõmustav see, et konkursis osalesid nii algajad kui ka kogenud VEPA õpetajad nii eesti kui ka vene õppekeelega koolidest.
Ootuspäraselt on kõige rohkem töid tulnud just esimeste klasside poolt. Ebatavaline on aga see, et sel aastal osalesid esmakordselt konkursis ka kuuendad klassid. Meil on raske ette kujutada, et mõned VEPA-lapsed on juba nii suurteks kasvanud.

Oleme valinud igas vanuserühmas kolm parimat tööd, keda tunnustasime esimese, teise ja kolmanda preemiaga. Neid juhendanud õpetajad on Kristi Kurist Randvere koolist, Natalja Grigorjeva Tallinna Läänemere Gümnaasiumist, Rutt Reemann-Arro Loo Keskkoolist, Jelena Barmotina Sillamäe Vanalinna Koolist, Lea Heier Audentese erakoolist, Tiina Rum Audentese erakoolist, Liliana Kester Pärnu Vanalinna Põhikoolist, Kristi Sui Laulasmaa Koolist, Hanna-Liisa Ott Pärnu Vanalinna Põhikoolist, Merle Pabbo Audentese erakoolist ja Laura Järv Tartu Mart Reiniku Koolist.

Lisaks sellele otsustasime tunnustada veel mitu klassi ja õpetajat, sest nende saadetud tööd olid eriti silmapaistvad ja näitasid ühtset taset või nõudsid erakordset pingutust. Need on Kaie Henk ja Anneli Võitra Tallinna Tondi Põhikoolist, Marju Plamus Saue Gümnaasiumist, Ülle Jasmin Kuressaare Gümnaasiumist, Marge Abner Kadrina Keskkoolist ja Anneli Ruul Põltsamaa Ühisgümnaasiumist.

Parimatest töödest tegime väikse slideshow. Lisaks sellele avaldame mõned tööd veel eraldi ja saadame e-kaartidena VEPA programmi partneritele ja sõpradele.
Homme paneme teele pakikesed kõikidele konkursis osalenutele, neid juhendanud õpetajatele ja kindlasti ka väiksed kingitused võitjatele.

Täname kõiki osalejaid! Ja teeme suure virtuaalse aplause võitjatele!
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Olgu väljas vihm või lörts, aga jõulud tulevad niikuinii! Seetõttu meie ❄️⛄️❄️ #vigurlik_reede ❄️⛄️❄️ on jälle talvehõnguline.

JÕULUVÄRVID
Mis on teie õpilaste arvates õiged jõuluvärvid? Kas ❤️, 💚 ja💛? Või hoopis 💙 ja 💜?
Lepige lastega kokku 2-3 värvi ja jagage klassi 2-3 meeskonnaks, nt ridade kaupa. Iga meeskond saab oma värvi.
Kas olete valmis? Kas iga laps teab, mis on tema tiimi värv?
Nüüd peab iga laps jooksma 30 sekundit klassis ringi ja puudutama võimalikult palju sama värvi asju, nagu tema tiimi värv.
Pärast saab pisteliselt küsida 3-5 lapse käest, mitu asja nad jõudsid märgata.
⏱Aeg: 1 minut

🤓 "Memme vigurid" on väiksed preemiad, mida lapsed saavad siis, kui nad näitavad VEPA käitumist, pingutavad õppimisel või kui nad vajavad väikest pausi koolipäeva sees. Need toovad vaheldust tundi, aitavad õpilastel ümber lülituda ja uuesti keskenduda tegevusele.

👉 Kõiki "memme vigureid" leiate häštägi #vigurlik_reede või #vigurlikreede alt.

#vigurlik_reede #vigurlikreede #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

See muljet avaldav ümbrikute hunnik laua peal on kõik need kaardid, mis tulid VEPA jõulukaartide konkursile.
📮✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️✉️📮
Täname kõiki õpilasi ja neid juhendanud VEPA õpetajaid, kes leidsid aega ja võimalust meisterdada jõulukaarte ja saata need meile. Teie huvi VEPA vastu ja loovus annavad meile kindlust, et jõulud ikka tulevad.
Reedel toimub tööde hindamine ja esmaspäeval anname teada konkursi tulemustest. Praegu aga täname kõiki VEPA koole, kes võtsid osa VEPA jõulukaartide konkursist. Need on Maardu Gümnaasium, Rakvere Põhikool, Uuemõisa Lasteaed-Algkool, Oru Kool, Paldiski Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Saue Gümnaasium, Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool, Tallinna Tondi Põhikool, Sillamäe Vanalinna Kool, Saku Gümnaasium, Emili Kool, Tallinna Pääsküla Kool, Tartu Mart Reiniku Kool, Kuressaare Gümnaasium, Toila Gümnaasium, Pärnu Vanalinna Põhikool, Viljandi Jakobsoni Kool, Kadrina Keskkool, Loo Keskkool, Tartu Veeriku Kool, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Tõstamaa Keskkool, Randvere kool, Audentese erakool, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Saksa Gümnaasium, Laulasmaa Kool ja Tallinna Läänemere Gümnaasium.
#kolmapäeva_kiidud
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Muraste Koolis on saanud traditsiooniks, et VEPA õpetajad meisterdavad jõulukalendrit oma koolijuhile.

Alates selle aasta sügisest on Muraste Koolis uus koolijuht, Liina Teesalu, kuid traditsioon on jäänud samaks ja Liina on saanud ka oma jõulukalendri. Praegu me ei või aknakesed lahti teha, aga oi kui põnev olkes teada saada, milline aken üllatas Liinat kõige rohkem?

Kellega üllataksid sina VEPA jõulukalendriga?

#veelparem #vepa_jõulud
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Mitmes koolis on juba ehitud jõulukuused. Kuid me oleme kindlad, et jõulukuuski ei ole kunagi liiga palju.

🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄

See VEPA-lik jõulukuusk on pärit Rakvere Põhikoolist. Õpetaja ja koolimentor Piret Strömberg kommenteerib:
"Rakvere Põhikooli väikeklasside õpetajad on oma lastega sellest aastast VEPA klassid ja kiidude kirjutamine on saanud ilusaks osaks nende nädalast. Seekord otsustati õpetajaid kiita. Iga klass sai valida, milliseid oma õpetajaid kiita. Kirjutamine oli lihtne,sest häid sõnu oli lastel palju edasi anda. Nii kasvaski kiidudest ilus VEPA kuuseke."

Sarnast jõulukuuske jõuab veel väga kiiresti meisterdada! Seda saab ka kodus koos lastega teha, sest kiidusid võib ju kirjutada mitte ainult üksnes õpetajatele ja koolisõpradele, vaid ka sugulastele ja lähedastele.

#veelparem #vepa_jõulud
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Tänane ❄️🤸❄️ #vigurlik_reede ❄️🤸❄️ on jälle talveteemaline.

🎅 PÄKAPIKK ÜTLEB 🎅
Õpetaja annab lastele juhiseid, nt "tõuse püsti", "kükita", "hüpa kaks korda" jne. Kuid lapsed tohivad neid järgida vaid siis, kui see lause algab sõnadega "Päkapikk ütleb..."

Noh, kes oskab siis eristada päkapiku käsklusi?

⛄️ Kui teie klassile miskipärast ei sobi päkapikk, siis võib tema asemel olla lumememm. Aga ärge loobuge seetõttu lahedast vigurist!

🤓 "Memme vigurid" on väiksed preemiad, mida lapsed saavad siis, kui nad näitavad VEPA käitumist, pingutavad õppimisel või kui nad vajavad väikest pausi koolipäeva sees. Need toovad vaheldust tundi, arendavad pidurdamist, aitavad õpilastel ümber lülituda ja uuesti keskenduda tegevusele.

👉 Kõiki "memme vigureid" leiate häštägi #vigurlik_reede või #vigurlikreede alt.

#vigurlik_reede #vigurlikreede #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

📎Jätkame postitustega teemal, kuidas kasutada VEPA tööriistu veebitundides ja kodus. Kõiki postitusi leiab #vepakodu all.

KIIDUD
🤓 Kiidud on väiksed positiivsed kirjad, mida kirjutavad täsiskasvanud lapsele, lapsed täiskasvanutele, lapsed lastele ja täiskasvanud täiskasvanutele.
🤓 Kiidude eesmärk on tuua esile VEPA käitumist ja püüdlust selle poole. Kiidud õpetavad märkama pingutust, väikseid edusamme ja püsivust. Need on vastand märkustele, tagarääkimistele ja kiusamisele.

✅ Kaugtunnis saab anda lastele 3 minutit aega, et nad kirjutaksid kiidud kõigile oma klassikaaslastele või oma (endisele) pinginaabrile ühisesse chatti.
✅ Kiidud võib lisada ka e-kooli, pange vaid nimeks "KIIDUD", et oleks kohe selge, millega on tegemist. Väike vihje: kiidusid võib kirjutada nii lastele kui ka nende vanematele.
✅ Igas kaugtunnis võib õpetaja tunnustada 3-4 last. Nt neid lapsi, kes liitusid tunniga õigeaegselt, ja ka neid, kellel see õnnestus paremini kui eile.
✅ Koolijuht võib saata kiidud nendele õpetajatele ja klassidele, kes praegu peavad kaugõppel olema ja sellega kiiresti kohanema. Ja ka neile, kes vapralt käivad koolis.
✅ Lapsevanemad võivad tunnustada kiidudega õpetajaid, et nad on toeks lastele vaatamata keerulistele oludele.
✅ Lapsed on õnnelikud, kui vanemad kirjutavad neile mõnda tunnustava sõnumi ja panevad padja alla, kinnitavad külmkapi külge või panevad lauale. Ja kindlasti tahavad nad ka midagi head vastu kirjutada!

#veelparem #vepa_kodu
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

📎 Taastame VEPA kalendrite traditsiooni: siin on VEPA kalender detsembriks 2020.
🗓 VEPA kalender aitab muuta iga päeva veidi paremaks ja hoida fookuses VEPA tegevusi.
🔑 Selle kuu teemaks on muidugi jõulud, seetõttu siin on vähem VEPA tööriistu, aga rohkem arutelusid, pause ja kiidusid.

#veelparem #vepakalender
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

👍 Täpselt viis päeva on jäänud, et esitada laste tehtud postkaardid VEPA jõulukaartide konkursile.
👍 04. detsember on viimane aeg, millal panna jõulukaardid teele. Järgmisel nädalal asub juba tööle auväärne VEPA žürii Kaja Sune eestvedamisel.
🤓 Oleme põnevil, mitu klassi esitavad konkursile oma tööd... Paku oma varianti kommentaarides ja osale loosis. Kõige täpsema arvu pakkujale saadame väikse VEPA-liku meene.

❄️VEPA jõulukaartide konkurss toimub sel aastal juba kolmandat korda.
❄️ Konkursis saavad osaleda kõik 1.-6. kl õpilased, kelle klassis rakendatakse praegu VEPA metoodikat.
❄️ VEPA jõulukaardid ühendavad VEPA-t ja jõule ja on laste poolt loodud (mitte maha joonistatud) pildid.
❄️ Jõulukaarte võib joonistada oma lemmiktehnikas, sel aastal on teretulnud ka arvutigraafika.
❄️ Jõulukaarte võib saata meile e-postiga või tavapostiga Tervise Arengu Instituut aadressile. Kaardi tagaküljel peab olema lapse nimi, kool, klass ja tema VEPA õpetaja nimi.
❄️ Võitjateks osutunud tööd digitaliseeritakse ja saadetakse VEPA programmi sõpradele ning avaldatakse siin lehel.

#veelparem #vepajõulud
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Juhhei! Täna on reede ja see tähendab, et saab uuesti 🤸‍♀️🤸vigurdada🤸‍♀️🤸

❄️ LUMEPALL ❄️
Talv on tulemas ja oleks hea meelde tuletada, mida kõike toob talv kaasa.
Paberist tuleb teha lumepall. Kõik lapsed seisavad kas ringis või oma pingi taga ja viskavad üksteisele "lumepalli". Palli visates tuleb nimetada mõnda sõna, mis sobib talvega kokku.
Väiksemate laste puhul arvesse lähevad kõik sõnad.
Suuremad lapsed võivad nimetada vaid nimi- või omadussõnu.

⏱ Aeg: 1 minut

🤓 "Memme vigurid" on väiksed preemiad, mida lapsed saavad siis, kui nad näitavad VEPA käitumist, pingutavad õppimisel või kui nad vajavad väikest pausi koolipäeva sees. Need toovad vaheldust tundi, aitavad õpilastel ümber lülituda ja uuesti keskenduda tegevusele.
👉 Kõiki "memme vigureid" leiate häštägi #vigurlik_reede või #vigurlikreede alt.
#vigurlik_reede #vigurlikreede #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

📎Jätkame postitustega teemal, kuidas kasutada VEPA tööriistu veebitundides ja kodus. Kõiki postitusi leiab #vepakodu all.

⏱ TAIMER ⏱
Ükskõik, millist taimerit te kasutate, kas tavalist patareiga, telefonis või siis ekraani peal, olgu see vaiksema signaaliga (nt plahvatuse helin lõpus ei sobi).
✅ Õpetaja saab mõõta taimeriga, mitu minutit läheb õpilastel, et panna oma asjad valmis ja asuda tööle või alustada tunniga. Igapäevase progressi mõõtmine ja väike võistlus iseendaga aitavad vähendada korraldustele kuuluvat aega.
✅ Õpetaja võib esitada väljakutset, nt keskkondade vahetamisel või gruppidesse jagamisel, nt "Kas meil õnnestub üles leida vajalik GoogleDocs ühe minutiga?"
✅ Mis on kõige olulisem: taimerit saab kasutada fookuse hoidmiseks ja vastupidavuse arendamiseks. Nt fokusseeritud lugemiseks või arvutamiseks võib panna taimeril aega (esilagu u 3 minutit) ja kui taimer heliseb, siis lõpetada tegevus ära. Tasapisi saab pikendada seda aega ja arendada laste vastupidavust ja fookuse hoidmist.
✅ Kodus kehtivad samad põhimõtted. Eriti kodutööde tegemisel on oluline jagada ülesandeid väiksemateks juppideks, millele tuleb fokusseerida 10-15 minuti jooksul.

Mis on teie ideed ja küsimused seoses taimeri kasutamisega?

#veelpareem #vepakodu
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

VEPA rakendamine veebi-õppes on üks ootamatu ja oluline teema, mis kerkis meil üles sel õppeaastal. Alguses olime kahtlevad, kas ja kuidas teha VEPAt veebis, praegu aga oleme valmis jagama teiega mõned nipid VEPA rakendamiseks veebiõppes ja kodus.
Avaldame siin mitmed ideed, kuidas rakenada VEPAt veebis ja kodus.

NIMEPULGAD
Pulgad laste nimedega on üks lihtsamaid VEPA tööriistu.
✅ Õpetaja saab neid kasutada, et küsitleda lapsi ka veebitunni ajal.
✅ Õpetaja saab loosida lapsi paaridesse, et nad võtaksid üktseisega ühendust peale tunde ja arutaks, kuidas läheb klassikaaslasel.
✅ Õpetaja saab nimepulkadega valida õpilasi, kes nt tuletavad klassikaaslastele meelde, et nad lülitaksid sisse kaamerad ja lülitaksid välja mikrofoonid.
✅ Kodus saab kasutada nimepulkasid, et jaotada kodused tegevused, nt pesumasina tühjendamine või nõude pesemine, kõikide pereliikmete vahel. Sel juhul tuleb nimepulkadele kirjutada tegevusi, mitte nimesid.

#vepaveebis #veelparem #vepakodu
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

...ja veel üks jõulupakk saabub varsti Tervise Arengu Instituuti. Seekord tulevad VEPA jõulukaardid Randvere koolist ja need on 1A ja 1E klasside õpilaste tööd. Aitäh, Kristi Kurist toreda pildi ja armsate kaartide eest!

#veelparem #vepajõulud
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

👉 Tuletame meelde, et täpselt kaks nädalat on jäänud, et joonistada ja saata VEPA jõulukaardid konkursile.
❄️ VEPA jõulukaartide konkurss toimub sel aastal juba kolmandat korda.
❄️ Konkursis saavad osaleda kõik 1.-6. kl õpilased, kelle klassis rakendatakse praegu VEPA metoodikat.
❄️ VEPA jõulukaardid ühendavad VEPA-t ja jõule ja on laste poolt loodud (mitte maha joonistatud) pildid.
❄️ Jõulukaarte võib joonistada oma lemmiktehnikas, sel aastal on teretulnud ka arvutigraafika.
❄️ Jõulukaarte võib saata meile e-postiga või tavapostiga Tervise Arengu Instituut aadressile. Kaardi tagaküljel peab olema lapse nimi, kool, klass ja tema VEPA õpetaja nimi.
❄️ Võitjateks osutunud tööd digitaliseeritakse ja saadetakse VEPA programmi sõpradele ning avaldatakse siin lehel.

#veelparem #vepa_jõulud
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Täna on reede ja järelikult meil on valmis värsked 💥👵💥 memme vigurid 💥👵💥.

TERVISLIK RAPUTAMINE
Vahel juhtub nii, et laste sees justkui kuhjuvad igasugused trikid, rumalused ja spleemid. Kui lasete neil veel natuke olla, siis tuleb plahvatus!
👍 Plahvatuse ennetamiseks tuleb kõik need rumalused, spleemid ja salakavalad trikid kiiresti välja raputada! Olgu laps kodus ekraani ees või klassis!
Igaüks tõuseb püsti ja raputab ennast korralikult läbi 10 sekundi jooksul. Las kõik need rumalad ideed ja spleemid lendavad lastest välja.
⏱ Aeg: 10 sekundit

🤓 "Memme vigurid" on väiksed preemiad, mida lapsed saavad siis, kui nad näitavad VEPA käitumist, pingutavad õppimisel või kui nad vajavad väikest pausi koolipäeva sees. Need toovad vaheldust tundi, aitavad õpilastel ümber lülituda ja uuesti keskenduda tegevusele.
👉 Kõiki "memme vigureid" leiate häštägi #reedene_vigur või #reedenevigur alt.

#reedene_vigur #reednevigur #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Sügisel toimusid mõned muutused VEPA tiimi koosseisus. Meil lõppes töövõtuleping Diana Tšastikovaga ja alates novembrist naases tööle Mari Orusalu.

💜 Tänu Dianale on nüüd olemas meie kodulehe www.vepa.ee venekeelne versioon ja kõik meie tagasisideküsitlused on kenasti kohandatud vene keelde. Diana aitas meil korraldada mitmeid VEPA koolitusi ja üritusi ning tänu temale olid meil alati valitud head toitud ja sobivad ruumid. Aitäh, Diana!

💚 Mari naases tööle oma väikse lapse kõrval. Paari nädalaga on Mari jõudnud korrastada meie lõputud Exceli tabelid ja lepingute põhjad. Nüüd on lootust, et tänu Mari põhjalikule lähenemisele saame ükskord jagu kogu VEPA dokumentatsioonist.

👉 Kiidud on väiksed kirjad, mida õpetajad kirjutavad lastele ja kolleegidele ja lapsed kirjutavad teistele lastele ning täiskasvanutele. Kiidud aitavad märgata nii enda kui ka teiste tugevaid külgi, taastavad eneseusku ja arendavad empaatiat.

👉 Kolmapäeviti avaldame kiidud VEPA programmi sõpradele. Kõiki kiidusid leiate häštägi alt #kolmapäeva_kiidud.

#kolmapäeva_kiidud #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Alles kuulutasime välja VEPA jõulukaartide konkursi ja juba on valmis esimesed jõulukaardid!
Aitäh, Erika Tafenau ja teise klassi lapsed Tallinna Rahumäe Põhikoolist! teie jõulukaardid on tõeline julgustus ka teistele VEPA klassidele ja VEPA õpetajatele, et ka nemad võtaksid osa jõulukaartide konkursist.

Uurida, mis on jõulukaartide konkurss ja kuidas see läks eelmisel õppeaastal saab häštägiga #vepajõulud

#vepajõulud
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

💥👵💥 Üks lemmikumaid rubriike siin lehel on kindlasti #vigurlik_reede ja me panime valmis mõned uued vigurid 💥👵💥

👀 "Ma näen midagi..." 👀
Iga õpilane valib ühe eseme klassis ja ütleb oma paarilisele "Ma näen midagi ja see on..." ning kirjeldab ühe omadussõnaga seda eset. Nt "Ma näen midagi ja see on roosa".
Paariline peab ära arvama, millega on tegemist esitades küsimusi selle kohta. Vastata võib "jah" või "ei".
Kui ese on leitud, siis tuleb vahetus ja nüüd teine laps esitab oma mõistatust.
⏱ Aeg: 30 sek - 1 minut

🤓 "Memme vigurid" on väiksed preemiad, mida lapsed saavad siis, kui nad näitavad VEPA käitumist, pingutavad õppimisel või kui nad vajavad väikest pausi koolipäeva sees. Need toovad vaheldust tundi, aitavad õpilastel ümber lülituda ja uuesti keskenduda tegevusele.

👉 Kõiki "memme vigureid" leiate häštägi #vigurlik_reede või #vigurlikreede alt.

#vigurlik_reede #vigurlikreede #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

❄️❄️❄️ VEPA jõulukaartide konkurss ❄️❄️❄️

Juba kolmandat korda me korraldame VEPA jõulukaartide konkurssi kõikidele 1.-6. klasside õpilastele, kes osalevad VEPA programmis.
Jõulukaartide konkursile on oodatud kuni A5 formaadis õpilaste poolt joonistatud või meisterdatud kaardid, mis ühendavad VEPA ja Jõulude temaatikat.

Konkursi töid saab esitada skaneerituna e-posti aadressile vepa@tai.ee või tavapostiga Tervise Arengu Instituudi aadressile. Konkursi tähtaeg on 04. detsember 2020.

Konkursile saadetud tööd ei tagastata. Parimad tööd digitaliseeritakse ja saadetakse VEPA programmi partneritele ja sõpradele ning avaldatakse meie Facebooki lehel.

Parimate tööde autoreid ootavad väiksed preemiad.
❄️❄️❄️

#vepa_jõulukaardid
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Head õpetajad, lapsevanemad, koolijuhid ja kõik-kõik, kelle elu on seotud kooliga! Soovime teile rahulikku ja rõõmsat õppeaastat. Soovime siiralt, et teie tegutsemisrõõm, heatahtlikkus ja õpihimu on tugevamad kui mis iganes väljakutsed ja eriolukorrad.
Jõudu ja rõõmu teile uueks õppeaastaks!
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Jagame parimad momendid meie online tänuüritusest. See oli vist üks meeleolukamaid pidusid, mida oleme korraldanud. Ja kindlasti üks väga haruldane, sest külalised tulid igalt poolt: Ida-Virumaalt, Pärnumaalt, Kesk-Eestist ja isegi Võrumaalt. See oli üks eriline tunne.
💗 Aitäh kõigile külalistele ja esinejatele!
💗 Aitäh, Anita Baumbach, selle peo juhtimise eest!
💗 Aitäh, Curly Strings, suurepärase muusika ja hea meeleolu eest!
💗 Aitäh, Tiina Merkuljeva, jõustava eneserefleksiooni eest!
💗 Aitäh, Kaja Sune, Diana Tšastikova ja Jaanika Siiroja suurepärase tehnilise korralduse eest!
💗 Ja muidugi aitäh kõikidele VEPA sõpradele, partneritele ja toetajatele, sest tänu teile on VEPA tiimil indu korraldada selliseid üritusi.

#veelparem #vepa
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

8 kuud tagasi

VEPA Käitumisoskuste Mäng

Täna toimub traditsiooniline VEPA tänuüritus kõikidele sel aastal programmis osalenud õpetajatele, nende mentoritele ja koolitajatele.
Hommikust saati meil käivad ettevalmistused peoks: kook on laua peal, ilis taust on olemas, kaamera ja kõlarid on valmis.
Jah, seekord on meie pidu online formaadis, aga pidu jääb ikka peoks ja nii tore on näha VEPA sõpru erinevatest Eesti nurkadest.

#veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

#onniväljakutse liigub edukalt edasi. Seekord näitab oma onne @Võru Kesklinna Kooli rahvas. ... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Täna tähistatakse ülemaailmset kiusamisvastast päeva, mille puhul on kombeks panna selga midagi roosat, lillat või sinist. Kui tead, miks just nii, siis kirjuta kommentaaridesse.
Lastekaitse Liit ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad üles tähistama ka seda päeva.
Mida saaks sel päeval ette võtta:
👍 loe Kiusamisvaba Kooli lehel, mida tähendab kiusamine ja kuidas seda märgata;
👍 uuri, mida kirjutab Lastekaitse Liit kiusamisevastase mõtlemise kohta www.lastekaitseliit.ee/2020/05/tahistame-uheskoos-tanast-kiusamisvastast-paeva/ ;
👍 kui valdad vene keelt, siis uuri venekeelset programmi Travli net xn--80aejlonqph.xn--p1ai/

Pea meeles, et kiusamisest kannatavad kõik: kiusaja, ohver ja pealtvaatajad. Sa oled piisavalt julge, et peatada kiusamist.
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Mis oleks sobiv 🤸‍♀️ #memme_vigur 🤸‍♀️ pikaks nädalalõpuks?
Kuna lubatakse päikest ja isegi natuke soojust, siis tasub küll minna õue. VEPA õpetaja Tiina Rum käis oma lastega õues VEPAt joonsitamas.
Tehke järele ja saatke meile oma pildid!

#reedenevigur #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Aitäh, Kiusamisvaba Kool, toreda #onniväljakutse eest!
Nii kaua Anita ja Kaja igatsevad oma mugavat diivanionni TAI seinte vahel, on Diana ehitanud endale mugava ja hubase pesa kodus 🏰 Seal on #veelparem olla kui kontoris, sest Dianale löövad kampa tema koer, kass ja lilleke.
Anname edasi #onniväljakutse meie koolidele erinevatest Eesti paikadest:
⛺️ Sillamäe Vanalinna Kool
⛺️ Võru Kesklinna Kool
⛺️ Leisi Kool
Ootame pilet teie onnidest ka teie Facebookis!

#onniväljakutse #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Ja siin on Tartu Hiie Kooli õpetaja Aive Adamka pilt tema kodukoolist. Aive on ka ise õppija, seetõttu tal on eriti keeruline kombinatsioon tundidest, oma laste toetamisest ja enda õpingutest.

Jagage meiega julgelt pilte teie kodukoolidest ja kodulasteaedadest - see on suureks toeks ka teistele õpetajatele ja lapsevanematele.

#veeparemkodukool
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Õpetajad ja lapsevanemad pole kunagi nii kangesti oodanud koolivaheaega. Lapsevanemate jaoks oli paras katsumus olla abiks ja juhendajaks oma lastele kogu selle perioodi jooksul. Õpetajad pidid kiiresti kohanema uue reaalsusega ja otsima uusi viise laste toetamiseks ja kaasamiseks.
Kujutage endale ette, mis olukorda sattusid need õpetajad, kellel on endil väiksed lapsed, kes tahavad ka pidevalt tähelepanu. Siin on Tori Põhikooli õpetaja @Tiina Tominga pilt oma toauksest. Väga nutikas lahendus, Tiina!
Ja sa andsid meile inspiratsiooni uue rubriigi jaoks - #veelparemkodukool. Jagage julgelt meiega pilte, milline on teie kodukool või kodulasteaed - see aitab ka teistel õpetajatel mõista, et nad pole selles olukorras üksi.

#veelparemkodukool
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Täna on reede ja järelikult on õige aeg uute 🤶 "memme vigurite" 🤶 jaoks.
Kuna lapsed veedavad praegu üsna palju aega ekraani taga, siis vigurid võikisd olla sellised, mis lasevad lapsel liikuda. Pakume oma valikut ja teie jagage oma ideed kommentaarides:
🤸‍♂️ Padjasõda! Padjaga võib lüüa vastu külgi või jalgu, kuid ei tohi lüüa vastu nägu (30 sekundit).
🤸‍♂️ Värvide detektiiv. Jookse ringi ja puuduta võimalikult palju rohelisi esemeid (1 minut). Võib valida ükskõik millist värvi.
🤸‍♂️ Ussike. Rooma põrandal ja veere nagu vihmauss, kes alles tuli mullast välja (30 sekundit).
🤸‍♂️ Kompass. Lepi vanematega kokku, kus on seekord põhi, lõuna, ida ja lääs. Nüüd siruta käed ette, kuula, milliseid linnu nimetab emme/issi ja näita nende suunas. Kui emme ütleb "Pariis!", siis näita lääne suunas. Ja nüüd vahetage rollid! (1 minut ja 1 minut).

#vigurlik_reede #vepa_kodus #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

🦸‍♀️ VEPA kaugõppes 4️⃣ ehk #vepa_kodus alustab teist nädalat ja me selgitame lühidalt, mis vahe on praeguse olukorra ja kaug- või koduõppe vahel.
➡️ Koduõpet saab valida ja selleks valmistuda. Lapsevanemad saavad planeerida oma aega ja üldist elukorraldust nii, et õppimine, nende töö ja puhkus on omavahel tasakaalus. Lapsevanemad teadvustavad enda vastutust ja on selleks valmis.
➡️ Koduõppel lapsevanem ja laps ise lepivad kokku, mida, millal ja kui palju nad teevad. Ainult kõige tähtsamad ülesanded tuleb esitada teatud tähtajaks.
➡️ Kui kaug- või koduõpe on süsteemselt planeeritud, siis eelistatakse võimalusel üldõpetust, et laps ei oleks koormatud mitme erineva ainega.
➡️ Kui on tegeimist kaugõppega, siis tavaliselt on see õpetaja jaoks normaalne tööaeg. Õpetaja planeerib ja viib läbi tunde sobivas keskkonnas, mitte istudes kodus laps süles.

⚠️ Palume kõigil arvestada, et tegemist ei ole tavalise kaug- või koduõppega, vaid eriolukorraga. Me kõik õpime ja areneme ning saame iga päevaga veel paremaks. See pole lihtne antud tingimustes.

🦸‍♀️ Seetõttu meie VEPA visioon on adresseeritud eelkõige kõikidele täiskasvanutele 🦸‍♀️

❤️ ROHKEM VEPAT ❤️
❤️ rääkida lastega ja omavahel sõbraliku häälega
❤️ tunnustada igaühe ja ka enda panust
❤️ küsida abi ja nõu
❤️ seada realistlikud eesmärgid

🖤 VÄHEM SPLEEME 🖤
🖤 karjuda laste peale või sõimata kedagi
🖤 süüdistada teisi ja ennast
🖤 proovida kõike üksi lahedada
🖤 jätkata samas tempos nagu enne eriolukorda

#veelparem #vepa #vepa_kodus
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

VEPA ja kaugõpe 3️⃣

🥳 "Memme vigurid" on lõbusad ja ohutud tegevused, mida õpetaja jagab klassis, et tunnustada õpilasi pingutuse eest. Ühtlasi on see hea võimalus liikuda tunnis ja varustada aju hapnikuga. 🥳
#vigurlik_reede annab ülevaadet viguritest, mis sobivad kodus kasutamiseks. Ja kindlasti iga lapsevanem otsustab ise, millised vigurid on lubatud just tema kodus.
⭐️ Ehita toolidest tunnel ja rooma selle all edasi-tagasi neli korda.
⭐️ Ehita toolidest ning patjadest takistusrada ja liigu ühest toast teisse tuppa.
⭐️ Võta kaks diivanipatja. Seisa ühel, teise pane ette, astu teise padja peale, võta esimene kätte ja aseta jälle enda ette. Liigu sedaviisi ühest toast teisse tuppa.
⭐️ Tee järgmist ülesannet köögilaua all.
⭐️ Mängi õe-vennaga-lapsevanemaga 5 minutit peitust.
⭐️ Palu õde-venda või oma vanemat, et nemad rulliksid sind teki sisse nagu kapsarulli.
⭐️ Aseta raamat peale ja kõnni sellega mööda korterit. Kas saad istuda tooli peale raamat peas? Aga püsti tõusta tooli pealt? Aga üles ronida tooli peale?

🥳 Muidugi lapsevanemad saavad ise oslaeda kõikides vigurites!
🥳 Memme vigurite jaoks on mõistlik kasutada selged ajapiirangud ja siin on abiks taimer. Mida hullumeelsem on vigur, seda lühem on aeg.
🥳 Õpetajad saavad loosida vigureid otse-eetris, kui on olemas selline võimalus, või saata posti peale/e-kooli üllatusvigur päeva lõpus.
🥳 Teisi vigureid leiab #vigurlik_reede all.
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

VEPA ja kaugõpe 2️⃣
🤔 Järsk üleminek kaugõppele on koormav nii õpetajatele, lapsevanematele kui ka lastele. Lastel ei ole veel nii palju püsivust ja iseseisvust, et organiseerida oma õpinguid ja lapsevanematel ei pruugi olla võimalustki, et oma last aidata.

⏱ Sõltumata vanusest on lapsele abiks taimer ⏱

➡️ Taimer on neutraalne töövahend, mis annab selget signaali, et aeg on täis. Lapsel ei ole mõtet trotsida selle vastu või katsetada piire.
➡️ Õpetajad saavad ülesannete püstitamisel anda selged ajapiirangud. Nt "Selle ülesande peale kulub 10 minutit aega."
➡️ Vanemad saavad lastega kokku leppida, et õppimine kestab 30 minutit ja sellele järgneb paus 10 minutit.
➡️ Laps saab võistelda taimeriga. Lapsevanem võiks küsida: "Hm, huvitav, kas sa jõuad 3 minutiga oma kirjutuslauda korda teha?"
➡️ Taimer võimaldab harjutada püsivust. Nii õpetaja kui ka lapsevanem võivad julgustada last: "Ok, see on raske ülesanne, aga me teeme seda väga keskendunult 10 minutit."
➡️ Kui lapsel on raske keskenduda, siis talle sobiksid pigem lühikesed ajajupid. Nt "Ma panen taimeril 3 minutit ja tegelen oma asjadega. Huvitav, kui kaugele sa jõuad oma ülesandega selle aja jooksul."

⭐️ Esialgu on kõige parem lihtsalt mõõta aega, mis läheb ühe või teise tegevuse peale. Siis saab paremini aru, millised oleksid mõitslikud ajapiirangud konkreetse lapse puhul.
⭐️ Ja kindlasti kiitke oma lapsi ja õpilasi! Keegi ju ei osanud oodata, et neil juba esimeses klassis võib vaja minna oskusi nagu esimese kursuse tudengitel.

#vepa_kodus
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Tekkinud olukorras avame uue rubriigi #vepa_kodus ja jagame siin nippe, kuidas toetada VEPAt kaugõppe tingimustes.
Meie VEPA nipp 1️⃣
➡️ Lapsele on kindlasti abiks ka väike kodune VEPA visioon ehk plakat kokkulepetega, mida tahaks kaugõppe ajal rohkem ja mida vähem. VEPA visioon aitab lapsel meeles pidada, milline käitumine on talle abiks ja milline ei ole.
➡️ Visioon võiks olla lühike ja selge, 3-5 punkti igas tulbas.
➡️ Visiooni koostamisel oleks vaja küsida laste arvamust.
➡️ Lapse käest tasub küsida, mis täna õnnestus ja mida saab homme paremini teha.
➡️ Kui visiooni rakendamine ei õnnestu, siis ei ole vaja kohe loobuda. Tasub arutada, mis ei õnnestunud ja uuesti proovida.

Tartu Erakooli õpetaja Kerstin Kekišev jagab oma mõtteid sel teemal: "Meie tegime kodus lastega VEPA kokkulepped kohe suuliselt, aga täna oli 1. kl lapsel lausa selline kodutöö. Tegime need tagasihoidlikud, selged ja sellised, mis kehtiks kõigile lastele".
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Meie 💌 #kolmapäeva_kiidud 💌 lähevad sel nädalal eelkõige kõikidele Eesti õpetajatele. Väga lahe, kui palju loovaid lahendusi ja lähenemisi (ja kui kiiresti!) leidsid õpetajad, et ümber orienteeruda uues olukorras ja korraldada lastele kaugõpet!
💌 #kolmapäeva_kiidud 💌 kuuluvad ka kõikidele lapsevanematele, kes on toeks oma lastele praeguses olukorras. Me teame, kui keerukas on pidada korraga kodutööd, kodukooli, kodulasteaeda, kodutrenni ja kodusööklat. Te olete tõesti hoolivad ja toetavad lapsevanemad, isegi kui teile tundub, et seda kõike on liiga palju ja te ei saa hakkama.

⭐️ Ja kui otsida igas olukorras midagi positiivset, siis oleme kindlad, et meil on praegu suurepäraen võimalus arendada tõelist koostööd kooli ja kodu vahel. Kui praegu poleks omavahelist tuge õpetajate ja lapsevanemate vahel, siis see süsteem ei toimiks algusest peale. Palun, pidage vastu! See viiruse hooaeg saab kunagi läbi ja siis te avastate, kui palju sai tehtud selle aja jooksul.

⭐️ Edaspidi jagame teiega mõned nipid, mis aitavad organiseerida laste tööd koodus ja hoida kogu pere meeleolu.
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Hm, nüüd on lapsed kodus ja õpetaja ei näe neid nädala või kahe jooksul...
🤔 Mis siis VEPA-st saab?
Siin on paar ideed, kuidas toetada häid harjumusi ka kaugõppe kaudu:
💌 Saatke lastele elektroonsed kiidud. Nt kiitke neid lapsi, kes esitasid kodutöö õigeaegselt. Julgustage ka lapsi kirjutada kiidusid oma lähedastele!
⭐️ Kui annate ülesande iseseisvaks tööks, siis selgitage, milline käitumine on abiks selle ülesande tegemisel. Nt "Sulle on abiks, kui töötad iseseisvalt ja kui su VEPA jalad on rahulikult maas" või "Kui meil oleks praegu VEPA mäng, siis mis oleks VEPA käitumine ja mis oleks spleem?"
⏱ Andke lastele selged ajapiirangud. Nt "Selle ülesande tegemiseks kulub sul 10 minutit aega"
🤓 Kui teil on võimalik, siis küsige laste käest, millist VEPA käitumist nad märkasid täna enda puhul.
🥳Pakkuge lastele väikseid vigureid, mida nad saavad ka kodus teha. Nt "Tee üks kole nägu, pilditsa ära ja pane meie ühisesse keskkonda".

Iseseisev õppimine ja kaugtöö ei pruugi olla lihtsad, kuid siin on jällegi hea võimalus toetada laste eneseanalüüsi võimet.

#veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Head VEPA õpetajad!

Uus viirus tekitab palju ärevust ja murelikkust mitte vaid täiskasvanute vaid ka laste seas. Neil on praegu veel raksem kui meil. Kopeerin siia WHO soovitused, kuidas me saame praegu toetada lapsi ja ise säilitada kainet mõistust.

❤️ Lapsed võivad stressile reageerida mitmel moel, näiteks võivad nad olla ärevuses, endasse tõmbunud, pahurad või erutunud, vajada rohkem lähedust, voodit märjata jne. Suhtuge lapse reaktsioonidesse toetavalt, kuulake tema muresid, pöörake talle palju tähelepanu ja väljendage armastust.
⭐️Raskel ajal vajavad lapsed täiskasvanute armastust ja tähelepanu. Jagage seda neile tavalisest rohkem. Ärge unustage oma lapsi kuulata, lahkelt rääkida ja neid rahustada. Võimaluse korral laske lapsel mängida ja puhata.
🎈Püüdke hoida lapsed vanemate ja pereliikmete läheduses ning ärge neid perekonnast lahutage, kui võimalik. Kui lapsed on perest eraldatud (nt haiglas), võtke nendega korrapäraselt ühendust (nt telefoni teel) ja rahustage neid.
⭐️Esitage juhtunu kohta fakte, selgitage toimuvat ja andke lastele arusaadavat teavet selle kohta, kuidas vähendada nakatumisohtu. Ka sellest, mis võib juhtuda, tuleb rääkida rahustavalt (nt pereliige ja/või laps võib hakata tundma end halvasti ja tal võib olla vaja minna mõneks ajaks haiglasse, et arstid saaksid teda ravida).

Palun jooge ise pidevalt lonkshaaval vett, et hoida kurgu puhtana, ja peske korralikult käed. Palun pidage meeles, et kõrge ärevus ja stressitase nõrgestavad immuniteeti ja mõjuvad negatiivselt mitte ainult vaimsele, vaid ka füüsilisele tervisele.

Olge terved ja hoidke ennast ning oma lähedaseid!
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Miks me jälle oleme nii vaiksed?
Sest me planeerime järgmist õppeaastat.

Ja kuidas näeb meie planeerimisprotsess välja?
Just nii nagu piltidel: hästi palju post-it'e, vildikaid ja pabereid. Aga lõpptulemuseks on üsna selge ajakava nädalate kaupa, kus on välja toodud kõige olulisemad ülesanded.
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Jeee, meie koolitushooaeg on peaaegu läbi! See tähendab, et meil on nüüd veidi rohkem aega, et jälle jagada teiega nippe VEPA kohta, tutvustada meie inimesi ja hoida teid kursis toimuvaga.
Alustame sellest, et avaldame meie uhiuut VEPA kalendrit märtsiks. Mitmed õpetajad jõudsid küll seda teha viimasel koolituspäeval (Triin ja Ain, täname idee eest!), kuid tore on seda nüüd täiendada.
VEPA kalendri mõte seisneb selles, et teha iga päev natuke rohkem VEPAt, nii et iga kuu oleks veidi parem ja veidi lihtsam.
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Sel korral lähevad 💌 #kolmapäeva_kiidud 💌 VEPA õpetajale Jelena Novikovale Kohtla-Järve Maleva Põhikoolist.
👍 Jelena kogemus näitab, et VEPA sobib ka 5. klassi lastele, sest neil on vaja ka juhiseid ja tuge oma käitumisoskuste arendamisel. Ja viiendikele on ka oluline kirja panna, millistena nemad tahavad näha oma klassi.
👍 Veel üks äge leid Jelena klassist on QR-kiidud. Viiendike jaoks on see palju ahvatlevam, kui niisama kiidude kirjutamine, kuid idee jääb samaks (ja areneb sama oskus).

🎈 Aitäh, Kohtla-Järve Maleva Põhikooli õppejuht Tatjana Kossjuk ning VEPA õpetajad Erika Kalmus ning Eva Adamson! Teie vastuvõtt oli siiras ja lahke.

#veelparem #vepa
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Eelmine VEPA kalender osutus nii populaarseks, et uue kalendri tegemine läks väga kiiresti. Veebruari jooksul saab keskenduda kolmele punktile:
🧣🧤 VEPA käitumine riidehoius
🤝 sõbrapäeva tähistamine
🇪🇪 Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine ja kampaania #kiidud_eestile

Teeme iga kuu veel paremaks!

#veelparem #vepa
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Isegi keerulisel päeval maailm tuletab meelde, mis on VEPA programmi põhimõte ja VEPA tiimi eesmärk.
Aitäh kõigile, kes löövad kaasa!

Даже в сложные дни мироздание подсказывает, в чем суть программы VEPA и чем мы, собственно, тут занимаемся.
Спасибо всем, кто с нами!
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Täna käisid Anita Baumbach ja Natalja Zorina Sillamäe Vanalinna Koolis vaatamas VEPA õpetajate tunde. Olga Savina ja @Jelena Barmotina on lihtsalt fantastilised VEPA õpetajad, kes väga oskuslikult integreerivad VEPA metoodikat oma argipäeva, et toetada laste õppimist tunnis.
Ja Jelena kommentaar on hiilgav näide sellest, kuidas VEPA võib mõjutada õpetajat ennast: "Pean ise olema VEPA, et õpetada seda lastele. Avastasin, et ise keskendun paremini eesti keele kursustel. Jälgin oma käitumist ja tean, et õpin süvenedes".
Olga ja Jelena, aitäh teile nii südamliku vastuvõtu ja ausa vestluse eest. See oli väga innustav kogemus.

Сегодня Анита и Наталья побывали в школе @Sillamäe Vanalinna Kool, чтобы посмотреть уроки Елены Бармотиной и Ольги Савиной. Как мы рады, что попали к вам в школу! Потрясающе, как умело вы интегрируете элементы ВЕПА в свою повседневную работу, чтобы поддержать учебный процесс.
И комментарий Елены по поводу ВЕПА показывает, что методика влияет и на учителя: "Я же должна сама быть ВЕПА, чтобы научить этому детей. Я обнаружила, что сама стараюсь следить за своим поведением на курсах эстонского. Я учусь более сосредоточенно и внимательно"
Ольга и Елена, спасибо вам за такой теплый прием и открытую беседу. Такие примеры вдохновляют!

#veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis

Juhhei! Jälle on eetris 🤸‍♀️ #vigurlik_reede 🤸‍♀️ ja kõige värskemad "memme vigurid".

Kuigi tundub, et "memme vigur" on puhas auru väljalaskmine, siiski võivad vigurid olla väga arendavad. Selle viguri idee saime VEPA õpetaja Jana Kerneri tunnis Ehte Humanitaargümnaasiumis.
Jana küll selgitab õpilastele, et sellised mängud soodustavad kahe ajupoolkera tööd 🧠, mis omakorda parandab laste õppimisvõimet ja keskendumist. Kuid laste nägude järgi võib järeldada, et nende jaoks on see vaid lahe mäng 🙃🙂🙃

VEPA - LIKE - VEPA -LIKE
✌️👍✌️👍✌️👍✌️👍✌️👍
Aeg: ettevalmistus u 30 seksundit ja mäng 30 sekundit

Lapsed näitavad parema käega✌️VEPA-märki ja vasaku käega 👍 LIKE-märki ja siis vahetavad, nii et parema käega näitavad 👍 LIKE-märki ja vasaku käega ✌️ VEPA-märki.

Esialgu kõik harjutavad koos ja pärast on lastel 20-30 sekundit aega, et mängida seda näpumängu oma tempos.

PS Kui meie poolt pakutud žestid ei sobi miskipärast, siis saab valida ka teisi, nt ✋☝️ ja siis juba ✋☝️✋☝️✋☝️

#vigurlik_reede #veelparem
... Vaata veelPeida

Vaata Facebookis
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru