Lapsevanemale

VEPA Käitumisoskuste Mäng aitab õppida sotsiaalseid, emotsionaalseid ja enesekohaseid oskusi. VEPA võtted on mängulised ja sobivad eriti hästi algklasside õpilastele. VEPA Käitumisoskuste Mängu metoodika loob klassis positiivse ja keskendumist toetava õhkkonna.

VEPA mäng toimib! VEPA on nagu vaktsiin, mis annab lapsele immuunsuse sõltuvuste, vaimse tervise häirete ja ohtlike valikute suhtes. Rahvusvahelised teadusuuringud kinnitavad, et VEPA-l on positiivne mõju lapse heaolule ja toimetulekule hilisemas elus.

Mind on VEPA aidanud õe ja vanematega paremaid suhteid luua ning kodus paremini käituda. Tundides pööran rohkem tähelepanu õpetajale ja teen vaiksemalt tööd. VEPA on tore!
3. klassi poiss, Audentese erakool
Võin öelda, et VEPA klassis on hea olla, aga VEPA õpilane on veelgi parem olla.
3 klassi poiss, Audentese erakool
Laps on tähelepanelikum oma käitumise jälgimises. Kirjutab ka kodus kiidude-sarnaseid kirjakesi pereliikmetele.
1. klassi tüdruku vanem Harjumaalt
Mulle tundub, et lastevanemad on VEPA süsteemiga väga rahul, kuna metoodika toetub eelkõige positiivsuse märkamisele ja õpetab nii lapsi kui ka täiskasvanuid kiitma. Meil kõigil on VEPAst õppida - just nimelt kiitmist.
Riina Piterskihh, Leisi Kooli direktor 
Konkreetse tegevuse kiitmine motiveerib lapsi otsima võimalust kiitmist väärinud olukorda kordama, lisaks soovivad seda teha ka pere teised lapsed. Väga positiivne metoodika! Ilmselgelt motiveerib lapsi otsima positiivseid tegusid, tegema kiiduväärset, lisaks ka märkama ja kiitma sõpra.
1. klassi tüdruku vanem Harjumaalt
Mu poiss peab vaikset keskkonda oluliseks, et saaks keskenduda. Klass on väga-väga hästi harjunud VEPA meetoditega ja tänu õpetajale, kes järjepidevalt metoodikat kasutab, on ka klassis omavahelised suhted hoopis paremad ja õpikeskkond rahulikum.
3. klassi poisi vanem Valgamaalt

VEPA-t rakendatakse koolides üle Eesti.

Vanemad saavad kasutada VEPA võtteid ka kodus. VEPA võtete kasutamine kodus aitab lapsel harjutada püsivust, paremini toime tulla erinevate tunnetega ja kujundada positiivset minapilti. Vanemaraamat VEPA KODU selgitab, kuidas lapsevanem saab lihtsate võtete abil ja mänguliselt lapse arengut toetada. Raamatut saab lugeda nutitelefonist või välja printida:

 Lae alla PDF

Kui soovid jagada oma kogemust VEPA-ga, võta julgesti ühendust VEPA tiimiga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru