Väljaõpe klassiõpetajale

VEPA metoodika väljaõppes on silmas peetud kahte olulist põhimõtet: õppijad on erinevad ja tõhus õppimine toimub läbi harjutamise. Klassiõpetaja saab valida, milline on talle sobivaim enesearendamise viis, kas:

  • E-kursus, kus saab materjali omandada iseseisvalt, endale sobivas kohas ja tempos, millele järgneb refleksioonipäev
    või
  • Kontaktkoolitus, mis toimub kolmel eraldi päeval

Väljaõppeaastal praktiseerib klassiõpetaja omandatud töövõtteid oma tundides ning igat õpetajat toetab ja nõustab metoodika omandamisel VEPA-mentor. Koostöö VEPA-mentoriga tagab piisava ettevalmistuse, et õpetaja kasutaks VEPA metoodikat süsteemselt ja järjekindlalt ka edaspidi.

Lisavõimalusena toimuvad neli korda õppeaastas teemakohtumised ja osades koolides on võimalik osaleda VEPA-õpetajate kogemusgruppides.

Registreerumine VEPA metoodika väljaõppesse toimub augustis ja kutse saavad koolijuhid, kelle kool on täitnud huviavalduse siin.

VEPA-visiooni loomine andis mulle, kui uuele õpetajale, võimaluse klassiga ühise väärtusruumi loomiseks.
VEPA-õpetaja 2025
Olin põgusalt kuulnud ja näinud VEPA võtteid, olin veendunud, et mingi suupilliga ja viiplemisega ma jantima ei hakka. Peale esimest koolituspäeva ja praktilisi katsetusi klassis muutsin meelt- need meetodid ju aitasid.
VEPA-õpetaja, 2025
VEPA metoodika on kinnitanud minu usku sellesuunalisse õpetamisse – ennetav, toetav ja kaasav lähenemine on midagi, mida soovin teadlikult edasi arendada.
VEPA-õpetaja, 2025
Klassile on VEPA andnud juurde rõõmsamad tunnid.
VEPA-õpetaja, 2025
Lapsed ise pakuvad nii iseseisva töö kui ka erinevate rühmatööde ajal teha VEPA mängu - neile meeldib, et nad hiljem saavad oma käitumist analüüsida.
VEPA-õpetaja, 2025
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru