Liitunud koolid

Paljud koolid rakendavad VEPA metoodikat juba üle 5 aasta! Sellistes koolides on VEPA põhimõtted levinud ka vanemate klasside õpetajate ja lastevanemate seas. Näiteks kasutatakse õppenõukogudel taimerit, kirjutatakse kiidud kolleegidele ning koosolekuid alustatakse suupilli ning VEPA vaikuse käemärgiga. Mitmed koolid on lisanud oma arengukavadesse VEPA metoodika kui meetme vaimse tervise riskide vähendamiseks ja turvalise õpikeskkonna loomiseks.

Kui koolis on huvi VEPA metoodika vastu, tasub pöörduda mõne lähikonnas asuva kooli poole ja uurida nende kogemust. Kui sulle tundub, et sinu piirkonnas võiks olla VEPA metoodikat kasutavaid koole rohkem, võiksid uurida, kuidas liituda VEPA programmiga.

Mul olid eelmisel aastal arenguvestlused kõikide vanematega ja peaaegu kõik tõid välja, et VEPA on väga hea asi. Nad olid tõesti rahul, et me VEPA-ga liitusime. Kui lapsed tõid kiidud koju, siis kindlasti see oli positiivne asi.
VEPA õpetaja, 2017
Meie õpetajad ütlevad, et nende leksikast on sisuliselt kadunud sõna „ära“. Ehk „Ära tee!“, „Ära lobise!“, „Ära keeruta!"
Riina Piterskihh, Leisi Kooli juht, 2018
Kui VEPA koolitusel käisin, siis ei osanud arvatagi, et saan nii palju vaid mõne koolituspäevaga. VEPA on õpetanud nägema asju hoopis teise pilguga. Mõistma, kui väheste asjadega on võimalik saavutada edu juba sellega, et usud sellesse.
Tiina Rum, Audentese Erakool, 2018

VEPA-ga liitunud koolid

VEPA metoodikat kasutatakse Eestis alates 2014/2015. õppeaastast. VEPA väljaõppes on tänaseks osalenud üle 900 õpetaja 176 koolist üle Eesti.

Otsi

Vali piirkond

Osaleb mentorprogrammis

Koolid

Alavere Põhikool
Antsla Gümnaasium
Aruküla Põhikool
Aste Põhikool
Audentese erakool
Audru Kool
Avatud Kool
Emili Kool
Emmaste Põhikool
Haabneeme Kool
Haapsalu Linna Algkool
Haapsalu Põhikool
Hagudi Põhikool
Harkujärve Põhikool
Iisaku Gümnaasium
Illuka kool
Ilmatsalu Põhikool
Imavere Põhikool
Jõhvi Kesklinna Kool
Jõhvi Põhikool
Jõhvi Vene Põhikool
Järveküla kool
Kadrina Keskkool
Kallavere Keskkool
Kanepi Gümnaasium
Keeni Põhikool
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru