VEPA ülesehitus

VEPA-ga liitumisel tuleb koolil tutvuda koostööpõhimõtetega, mille allkirjastab kooli esindaja.

Õpetajad, kes osalevad VEPA metoodika väljaõppes, saavad teha koostööd VEPA mentoriga ühe õppeaasta jooksul. Koostöö VEPA mentoriga tagab piisava ettevalmistuse, et õpetaja rakendaks VEPA metoodikat süsteemselt ja järjekindlalt ka edaspidi.

Õpetajad osalevad kolmepäevasel (24 ak tundi) VEPA metoodika koolitusel, mis on hajutatud õppeaasta peale. Koolituspäevade vahel praktiseerib õpetaja omandatud töövõtteid oma tundides. VEPA metoodika omandamisel nõustab õpetajat VEPA mentor.

Suve lõpus on kõigil VEPA metoodikat rakendanud õpetajatel võimalik osa võtta VEPA koostööpäevast.

Kooli juhtkonna ja tugipersonali esindajad on oodatud VEPA metoodika lühikoolitustele (8 ak tundi), mis aitavad neil integreerida VEPA põhimõtteid oma kooli konteksti. Kogu perioodi vältel on kooli juhtkonnal võimalik saada tagasisidet VEPA rakendamise kohta VEPA mentorilt. Tugipersonali esindajad on teretulnud koolis toimuvatesse VEPA õpetajate kogemusgruppidesse.

Kõikide küsimuste korral on koolile abiks VEPA tiim

Kui soovid täpsemalt teada, mida VEPA koolitus endast kujutab, siis palun võta meiega ühendust.

Arvan, et ilma selle mentorisüsteemita ei oleks see meetod Eestis nii edukas. See tõenäoliselt on uudne, et koolitusele järgneb kohe mentori külaskäik, aga ilma selleta see ei oleks nii edukas olnud.
kooli juhtkonna liige, 2018
Alati, kui keegi võõras on sul klassis, siis sa ju kohe mõtled, et tuleb sind vaatama, lähed kohe krampi. Aga tegelikult ju ei tule. Mentor vaatabki rohkem klassi ja klassi dünaamikat. No loomulikult vaatab su elemente ja aitab, aga väga-väga toetav oli. Mina sain küll palju toetust.
VEPA õpetaja, 2018
Superkoolitajad! Üle pika aja koolitus, mis polnud „linnukese” pärast tehtud.
VEPA õpetaja, 2018
Koolitus oli väga vajalik, sest pelgalt õppematerjalist ei piisa, vaja on reaalselt praktikas juhendaja käe all läbi proovida.
VEPA õpetaja, 2018
Olen oma mentoriga väga rahul, kuna kõik mind vaevanud küsimused ja probleemid said suurepäraselt lahendatud.
VEPA õpetaja, 2018
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru