VEPA tiim
VEPA metoodika elluviija on Tervise Arengu Instituut (TAI). TAI korraldab VEPA metoodika koolitusi, annab välja koolitusmaterjale ja viib läbi hindamistegevust.
VEPA-tiimiga saab ühendus e-postil: vepa@tai.ee

Pille Prey
Pille on pikka aega tegutsenud sotsiaalvaldkonnas ja on töötanud ka tugispetsialistina koolis. Kui ta osales VEPA tugispetsialistide koolitusel, pani VEPA ta südame kiiremini põksuma ja silmad särama. Pille jaoks on oluline, et VEPA võimaldab lapse jaoks lihtsal ja meeldival viisil õppida koostööd, vastutust, keskendumist ja kohanemist, säilitades lastes rõõmu ja kasvatades õpitahet läbi headuse. Lisaks sellele näeb Pille, et VEPA-l on kaugeleulatuv mõju, sest lapsed omandavad oskused, mis aitavad neil paremini toime tulla ka hilisemas elus.

Saara Reete Tamminen
Saara leidis tee VEPA metoodikani heaolu ja tervisekäitumise eriala õpingute kaudu. Saara jaoks on oluline, et VEPA aitab luua klassis hoolivat ja üksteist toetavat keskkonda, kus igal lapsel on võimalus mängulisel moel õppida eneseregulatsiooni ja sotsiaal-emotsionaalseid pädevusi. Lisaks sellele peab Saara tähtsaks seda, et VEPA toetab õpetajat klassi suunamisel ja kaasamisel ning et metoodika kasu laste vaimsele tervisele on pikaaegne ja tulevikku ulatuv.

Liisa Maistrov
Liisal on pikaajaline kogemus koolide meeskondadele suunatud koolituste korraldamisel. VEPA puhul kõnetab selle mõju laste vaimsele heaolule ning oskuslikule käitumise ja emotsioonide juhtimisele aga ka õpetajate enesetõhususele. Lisaks inspireerib võimalus panustada haridusse viisil, mis aitab luua turvalise, toetava ja arengu soodustava õpikeskkonna igale lapsele.

Tiia Pertel
Tiia on VEPA metoodika Eestisse toomise, kohandamise ja ellu viimise juures olnud algusest saadik. Talle on oluline, et laste elukohvrid saaksid täidetud nende tervist ja heaolu toetavate hoiakute ja oskustega võimalikult varakult, et seeläbi ennetada nii vaimse tervise raskusi kui ka uimastite tarvitamist. Parim uimastiennetus ei räägi uimastitest, vaid loob laste kasvuks, arenemiseks ja õpiedukuse saavutamiseks turvalise ning väljakutsetega toimetulekut soodustava keskkonna.
VEPA tiimi toetavad TAI poolt Maiu Veltbach ja Jaanika Liinar ning palju teised kolleegid.
VEPA metoodikat aitavad levitada üle Eesti VEPA-mentorid ja maakonna haridusasutuste tervisedendajad.
Programmi elluviimist rahastatakse ESF+ 6. prioriteetse suuna meetme 21.4.7.9 „Lastele ja peredele suunatud teenused on kvaliteetsed ja vastavad perede vajadustele“ TAT „Laste ja perede toetamine“ raames.