Kogukonnale
VEPA Käitumisoskuste Mäng on universaalne ennetusprogramm, mis arendab õpilaste sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi. VEPA kaudu õpivad lapsed reguleerima oma reaktsioone, olema toeks klassikaaslastele ja võtma vastutust oma käitumise eest. Omandatud oskused aitavad vältida riskikäitumist teismeeas, näiteks sõltuvuste teket või agressiivset käitumist. Uuringud tõendavad, et VEPA avaldab positiivset mõju inimese elukäigule tervikuna.
VEPA aluseks on lihtne ja mänguline metoodika, mida rakendatakse tunnitegevuste ajal ja mis ei nõua õpetajalt lisaaega. Õpetaja saab luua klassis heatahtliku ja õppimisele suunatud õhkkonna ning kaasata õppeprotsessi kõiki lapsi. VEPA mõju on kõige suurem algklasside õpilaste puhul.
Vaatamata oma lihtsusele on VEPA puhul tegemist tõenduspõhise metoodikaga. VEPA mõju on põhjalikult uuritud ja tõestatud. Iga aasta viiakse Eestis läbi VEPA rakendamise hindamist ja avalikustatakse uuringute tulemusi.
VEPA on jõudnud kõikidesse maakondadesse üle Eesti. VEPA koolitusel on osalenud ligi 600 õpetajat 160 koolist.
2019/2020. õppeaastal piloteeriti VEPA koolitusi koostöös kohalike omavalitsustega. Alates 2020/2021. õppeaastast teeme koostööd Harjumaa kohalike omavalitsustega ja Harjumaa Omavalitsuste Liiduga ning jätkame koostööd Tallinna Haridusametiga. Järgmisel õppeaastal soovime algatada koostööd ka teiste kohalike omavalitsustega.
Tutvu VEPA programmi ülesehitusega ja vaata, kuidas liituda VEPA programmiga